Podziękowania - I Ty możesz Pomoc ciężko rannej w wypadku Eli Olszowiak (z domu Krusieńska) ! To naprawdę nic nie kosztuje ! Przekaż 1 % swojego podatku na ratunek dla naszej Eli !

Idź do spisu treści

Menu główne:

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
nie przez to, kim jest i nie przez to, co ma, 
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
                                                 Jan Paweł IISzanowni Państwo,


minął kolejny rok zmagań Eli z niepełnosprawnością. Dzięki Państwa wsparciu finansowemu przekazanemu na konto Stowarzyszenia „Dać nadzieję” Ela uczestniczyła w kilku dwutygodniowych turnusach w Centrum Neurorehabilitacji we Wrocławiu, podczas których poddawana była intensywnym zabiegom rehabilitacyjnym pod kierunkiem neurofizjoterapeutów i fizjoterapeutów, psychologa, okulisty i logopedy. Zabiegi te prowadzą do usprawnienia koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej oraz wzmocnienia mięśni obręczy barkowej i miednicy, aby Ela mogła podjąć próby samodzielnego siadania, a w następnej kolejności chodzenia. Ela nie mówi i nie wykonuje żadnych czynności samoobsługowych. Rozumie i wykonuje polecenia terapeutów, okazuje emocje i potrafi sygnalizować swoje potrzeby za pomocą gestów, mimiki twarzy. Niezbędna jest jednak pomoc przy wszystkich codziennych czynnościach, w tym przeniesieniu jej z łóżka na wózek inwalidzki.

Na co dzień pracuje z Elą dwóch fizjoterapeutów i logopeda. Mamy nadzieję, że ich ciężka codzienna trzygodzinna praca doprowadzi do powrotu Eli do samodzielności. Ela współpracuje z rehabilitantami chętnie i cieszy się z małych codziennych sukcesów, które przybliżają ją do oczekiwanej przez wszystkich sprawności.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Państwu za wszelką okazywaną pomoc, za słowa dodające otuchy. To wzmacnia naszą wiarę w ludzką dobroć, życzliwość i hojność. Będziemy ogromnie zobowiązani za dalsze wsparcie finansowe naszych starań, aby Ela mogła samodzielnie chodzić, jeść i mówić.

Z okazji nadchodzącego NOWEGO ROKU życzymy wszystkim Państwu sukcesów i zadowolenia z podjętych wyzwań oraz wszystkiego co najlepsze w każdym dniu.

Z poważaniem
Mąż, Rodzina, Przyjaciele
 i Znajomi Eli Olszowiak

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego